BURSA MATBAA - REKLAM  

+90 543 213 12 29 

 burmatsan@gmail.com

BURSA MATBAA REKLAM HİZMETLERİ  Tıkla"   Tıkla      

 

Bursa Broşür Fiyatlarıskı 

  • Fiyatlarımıza kırım ücreti dahil değildir. bursa Broşür baskı
  • 2000 adete kadar basılı dökümanların çift veya tek kırım (katlama) işlemi için ilave 50 TL alınır.
  • 2000 adeti geçen her 1000 adet için ilave 20 TL alınır.
  • Fiyatlarımız; grafik, film, baskı, kağıt dahil paket teslimdir.
  • Broşür ve katalog fiyatlarımıza 1 saatlik grafik ücreti dahildir. 1 saati aşan çalışmalarda her 1 saatlik çalışma için 20 TL ilave ücret alınır.
  • Adetlerimiz brüt olarak hesaplandığı için %3± fire payımız vardır.
  • Fiyatlarımıza %18 Kdv dahil değildir

 

Broşür BASKI Bursa – Bursa Broşür BASKI

Bursa Broşür baskı ve Broşür baskı Bursa bir firma açısından iletişimi en uygun reklam ürünüdür Broşürlerde öncelikle grafik tasarım yapılırken firmanın öncelik ürünlerinin fotoğrafları çekilerek ve tanıtım yazıları yazılarak hazırlanmaktadır. bursalimatbaa.com

Bursa Broşür

Bugün Broşür tasarımlarındaki çeşitlilik; gerek ebatlarında, gerek malzemesinde, gerekse baskı adedinde diğer tanıtım materyallerine göre oldukça fazladır. Bu çeşitlilik Broşürün ne için kullanıldığına bağlı olarak belirlenmektedir. Çok alışıldık bazı form, kâğıt ve baskı kullanıldığı gibi bazen Broşür bir ürünün şekli ve malzemesi ile de üretilebilmektedir. Örneğin bir kumaş firmasına, kumaşa veya kumaş desenli bir kâğıda basılmış bir Broşür yapılabildiği gibi bir gitar festivaline gitar şeklinde kesilmiş çok sayfalı bir Broşür de hazırlanabilir. Dağıtım yollarının çeşitliliğine örnek olarak insört tasarımları da gösterilebilir.

Bursa Broşür BASKI

Tüm bu çeşitlilik maliyeti de etkilediğinden yapılacak çalışmanın amaca uygunluğu çok titizlikle düşünülmelidir.

Bütün olarak değerlendirildiğinde Broşür ve katalog tasarımları en başından itibaren şu kriterler düşünülerek hazırlanmalıdır.

Duyuru ve reklamlarınız amaçlı en pahalı olmayan tanıtım aracıdır. Rengarenk veya çok rengarenk olarak kullanılabilir. Çoğunlukla ilan veya reklam vurgulanır. Ne civarı yalın olursa amacınıza o civarı pratik ulaşır. Bursa Broşür baskı, çoğunlukla birinci hamur veya kuşe kağıda basılır ve isteğe yönelik ebatlandırılır. En çok kullanılan ebatlar A5 ve A4’dür. Broşürnın maksadı pekçok kişiye doğruca erişmek amaçlı kullanılır. Vurgulanacak fotoğraf veya yazılar alaka cazip olmalı ve pratik anlaşılmalıdır. Kullanacağımız renkler kullandığımız ürünler nesneler vs. ile bir tüm olmalıdır. Mübalağalı renklerden uzak durulmalıdır.İyi kurgulanmış Broşür tasarımı; firmanız ve markanızı müşteriye gerçek yansıtacak,sektördeki öbür firmalardan ayrılmanızı sağlayacaktır. Amacını tam anlamıyla yansıtan Broşür tasarımı ileriye yönelik sadık alıcı sağlayacaktır. Broşür baskı Bursa tasarımında müşterinin olumlu duygusu ve kabullenişi tasarım ile gerçek orantılıdır. Bursa Broşür baskı tasarım akılda kalmasını imkanı sunan basit faktör kurgudur. Kurgunun nitelik, şekil ve tasarım bütünlüğünün dökümü uzmanlıktır.Broşür tasarımında uyarı edilmesi gerekli olan hususlar şunlardır:

Broşür BASKI Bursa

1- Broşür hazırlarken çalışmalarımızdan hep kenarlardan bir cm hisse vermeliyiz. Bu bölgeler işaretlenmeli ve tüm tasarım bu kısıtlar dâhilin de kalacak biçimde yapılmalıdır. Hep baskıda kesim hissesi bırakılmalıdır.
2- El ilanlarımızda en boy oranları standart olmalıdır.
3- Tasarımlar en az 300 dpi çözünürlükte yapılmalı.
4- Renkler CMYK olarak çalışılmalı ve basım esnasındaki nitelik farklılıkları göz önünde bulundurulmalı. Gerekiyorsa nitelik düzeltmeleri yapılmalıdır.
5- Kullandığımız ürünler ön tasarıda olmalıdır, nedeni ise bir Bursa Broşür Baskı duyurusunda etki ürünü ön tasarıya çıkarmaktır. Yazılarımıza pek kontur (stroke) vermemeliyiz.
6- Kullandığımız içerik karakterlerimizi kişilerin zorlanmadan okuyabileceği içerik karakterlerinden seçmeliyiz. Tersi halde eline alınca okumadan kaldırıp atabilir.
7- Broşür Baskı Bursa hazırlarken emelimiz reklamdır. O yüzden kullandığımız slogan ve kullanılan ürünsloganla uygun olmakla birlikte anında hemen benzer boyutlarda olmalı göz yormamalıdır.Anlattığımız kriterler de bir Broşür tasarımı şu biçimde olabilir:

Broşür ve Broşür gibi ürünlerle yapılan tanıtımların, özellikle de küçük ve orta ölçekli işletmeler için son derece büyük getirileri olduğu artık bir sır değil. Ancak Broşür ve Broşür gibi marka reklamını uzun vadede yapan araçların tasarımı ve dağıtımı süreçlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Sadece tasarımın iyi olması ya da sadece müşterilerinize doğru yer ve doğru zamanda ulaşabiliyor olmanız, başarılı bir strateji için yeterli olmayacaktır. Müşterilerinize sunacağınız ürün ve hizmetler tam da onların istedikleri ölçütte olsa ve tasarımınız son derece ilgi çekici ve başarılı olsa bile dağıtım sürecinde yaşayacağınız aksaklıklar, pazarlama stratejilerinize gölge düşürebilir. Biz de bu yazımızda Bursa Broşür ve Bursa Broşür ile pazarlama ve tanıtım yaparken kaçınmanız gereken en önemli 5 hatadan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar. bursalimatbaa.com/bursa-matbaa-fimalari/brosur-fiyatlari.html

 

Broşür ve Broşür Pazarlamasında Bunları Asla Yapmayın!

Broşür ve Broşür gibi araçları yanlış yerlerde dağıtmak

Yapılan araştırmalara göre Bursa Broşür fiyatları ve Bursa Broşür Fiyatları Broşürlerin yanlış lokasyonlarda dağıtılması, bu ürünlerin başarısını %40 oranında düşürüyor. Örneğin, bir yabancı dil kursunun el ilanlarını sanayi merkezlerinin yoğun oranda yer aldığı bir muhitte dağıtmak, çok da başarılı bir sonuç vermeyecektir. Ya da doğa dostu teknolojiler sunan bir markanız varsa el ilanlarınızı ilkokul ve ortaokul düzeyindeki okul binalarının olduğu bir lokasyonda dağıtmanızın hiçbir anlamı yoktur. Öncelikle hedef kitlenizin profilini belirlemeli ve sonrasında bu hedef kitlenin hangi lokasyonlarda yoğun olarak konumlanmış olduğunu tespit etmelisiniz.

Cezbedici hiçbir promosyon ya da indirim sunmamak

Pazarlama ve dağıtım süreçlerine ait başarının diğer %40’lık dilimini de, Broşür ve Broşür ile sunmakta olduğunuz promosyon ya da indirimin cezbediciliği oluşturuyor. Firmanızı zarara uğratmayacak ölçüde cazip fırsatlar, indirimler ya da promosyonlar sunduğunuz zaman müşterilerinizin sizin firmanızı tercih etmemesi için hiçbir sebep kalmıyor. Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun: Uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz bir üründe %50 oranında indirim olduğunu duysanız, o markaya koşa koşa gitmez miydiniz? Sadece tanıtım amacıyla bu ürünleri kullanıyor olsanız bile ilgi çekici bir teklif ya da promosyon sunmanız gerek. Yoksa Broşürnız ya da Broşürleriniz müşteriler için sıradan bir kağıt parçasından başka bir anlam ifade etmez.

Kalitesiz tasarım ve baskı kullanmak

İlk iki maddede bahsettiğimiz gibi %40’lık başarı dağıtılan lokasyon, diğer %40’lık başarı da cazip tekliflerle ilgili. Peki, geriye kalan %20’lik başarıyı nasıl sağlayacağız. Cevap çok basit: kaliteli tasarım ve baskıyı tercih ederek. Hemen her blog yazımızda, tasarım ve baskı aşamasında kaliteden ödün verilmemesi gerektiğini mutlaka belirtiyoruz. Kaliteli bir izlenim bırakmak istiyorsanız, kaliteli bir tasarım yapmalı ve kalitesi baskı malzemesi kullanmalısınız. Özellikle de Broşürler, kaliteli kağıt üzerine bastırılmalıdır. Bu ürünlerin sağlamlığını ve ilgi çekiciliğini artırmak istiyorsanız, lak, selefon ya da UV kaplama gibi baskı sonrası ürünleri tercih edin. Bu tür uygulamalar, tercihinize göre mat ya da parlak bir bitiş sunacak ve görsel olarak daha kaliteli bir imaj bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Yeterli sayıda baskı almamak

Katalog ya da magnet gibi ürünlerle kıyasladığınız zaman Broşür ve Broşürlerin kesinlikle çok daha fazla sayıda bastırılması gerektiğini hemen fark edebilirsiniz. Yapıları ve kullanım amaçları doğrultusunda, Broşür ve Broşür gibi ürünlerde daha geniş kapsamlı bir hedef kitleye ulaşabilmeniz için çok sayıda baskı almanız gerekir. Bu ürünlere yapacağınız yatırımları ve ayıracağınız bütçeyi hafife almayın. Ne kadar çok dağıtım yaparsanız, o kadar çok kâr elde edersiniz. Bu yüzden, Broşür ve Broşür gibi ürünlerin “maliyet etkin” yöntemler olduğunu bile söyleyebiliriz çünkü bu ürünler, hem kısa vadede hem de uzun vadede markanızın kârlılık düzeyini artırmış olacaktır.

Kampanya ve promosyonları düzenli olarak tekrar etmemek

Düzenli tekrar, pazarlama alanında hayati önem taşıyan bir kavramdır. Hedef kitlenize düzenli aralıklarla ulaşabilmeniz ve yine düzenli olarak dikkatlerini kendi markanıza doğru çekebilmeniz, sizi mutlaka başarıya götürecektir. Markanızı ya da ürünlerinizi sıklıkla gören müşterileriniz, size giderek daha çok güven duymaya başlayacak ve mutlaka ürünlerinizi bir şekilde tercih edecektir. Pazarlama ve dağıtım süreçlerinde düzenli tekrarlar yaparsanız, markanızı, tabiri caizse, hedef kitlenizin aklına kazımış olacaksınız.

Broşür ve Broşür Pazarlamasında Kaçınmanız Gereken 5 Ölümcül Hata

Broşür ve Broşür gibi ürünlerle yapılan tanıtımların, özellikle de küçük ve orta ölçekli işletmeler için son derece büyük getirileri olduğu artık bir sır değil. Ancak Broşür ve Broşür gibi marka reklamını uzun vadede yapan araçların tasarımı ve dağıtımı süreçlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Sadece tasarımın iyi olması ya da sadece müşterilerinize doğru yer ve doğru zamanda ulaşabiliyor olmanız, başarılı bir strateji için yeterli olmayacaktır. Müşterilerinize sunacağınız ürün ve hizmetler tam da onların istedikleri ölçütte olsa ve tasarımınız son derece ilgi çekici ve başarılı olsa bile dağıtım sürecinde yaşayacağınız aksaklıklar, pazarlama stratejilerinize gölge düşürebilir. Biz de bu yazımızda Broşür ve Broşür ile pazarlama ve tanıtım yaparken

 

Bursa Broşür fiyatları çalışmalarında tasarım işlerinin önemi ne kadar büyükse kullanılacak olan kağıt boyutlarının da değeri o kadar fazladır. Bunun nedeni yapılacak olan tasarım çalışmalarında kullanılacak olan kağıdın boyutlarına göre değişkenlik göstermesidir. Bir tasarımcı tarafından tasarımı yapılacak olan Broşürlerin hangi boyutlarda kullanılacağı sektörle de alakalı bir konudur. Günümüzde tek yüzlü, ikiyüzlü ve çok sayfalı olarak hazırlanabilen Broşürlerin en büyük ölçüler A2 kağıt boyutlarıdır. A2 kağıdın ölçüsü 40 x 60 cm olmasından dolayı oldukça detaylı çalışmalar yapılabilir. Konusunda uzman olan tasarımcıların yapacakları çalışmalar ile şekil alacak olan kağıtlar genellikle reklam çalışmalarında kullanılır. Market önlerinde veya dükkan köşelerinde kullanılabilen Broşürlerde genelde A2 boyutundadır. En büyük Broşür kağıdı olan A2 kağıtlar en az kullanıma sahip olan kağıtlar olarak göze çarpar. Broşür denildiğinde daha küçük kağıtlar akla geldiği için en çok kullanılan Broşür ölçüleri de Broşür şeklinde hazırlananlardır. Bu sebeple en çok kullanılan Broşür kağıt ölçüleri genel olarak daha küçük kağıt ebatlarına sahiptir. Broşür şeklinde olan küçük ölçüler A6 (10 x 15 cm) veya A5 (14 x 20 cm) ölçülerinde olur. Küçük ölçülerde yapılmasının nedeni Broşürlerin kişiler tarafından daha çabuk algılanmasını sağlamaktır. Bu durumda en çok kullanılan Broşür ölçüleri sorusu kadar standart ölçüler nelerdir sorusu da tasarımcılar için önemlidir.

Tasarımda Broşür Ölçülerinin Önemi

Kullanılacak olan alana göre Broşür kağıtlarının boyutları değişkenlik göstereceği için, tasarımcıların öncelikle çalışma alanlarını belirlemeleri gerekir. Buna göre yapılacak olan tasarımlarda ne kadar görsellik kullanacağına karar verecek olan tasarımcıların hangi Broşür ölçüsünü nerede kullanacağını da bilmeleri gerekir. Her çalışmada kullanılacak olan kağıtların boyutuna daima çalışmadan önce karar verilmesi gerekilir. Bunun nedeni çalışma sırasında tasarım programlarına kağıt boyutlarının girilmesi ve tasarımın kağıdın boyutuna göre şekillenmesidir. Tasarımda Broşür ölçülerini öneminin büyük olmasından dolayı çalışma alanı hakkında bilgi sahibi olması gereken tasarımcılar, ancak bu şekilde başarılı tasarım çalışmalarına imza atabilir. Günümüzde tasarımcıların en sık kullanılan Broşür ölçülerini bilmeleri ve en doğru kağıt seçimlerini kullanmaları şarttır. Tasarım çalışmalarında görsellik kullanan tasarımcılar için daha önemli olan Broşür ölçüleri, kullanılacak olan görsellerin çözünürlük ayarlarını da etkiler.

En Çok Kullanılan Broşür Ölçüleri

Günümüzde Broşürler tanıtım ve reklam amaçlı olarak kullanıldığı için Broşür şeklinde tasarıma sahip olanlar daha fazla tercih edilir. Tasarımcılar “standart Broşür ölçüleri nelerdir?” sorusuna en çok kullanılan Broşür ölçülerini verecektir. En sık kullanılan Broşür kağıdı ölçüleri A5 (15 x 21 cm) ve A4 (29,7 x 21 cm) ölçüleri olduğuna göre standart Broşür ölçüsü de A5 ve A4 olacaktır. Zaten küçük ölçülerde hazırlanacak olan Broşür tasarımları daima daha etkili olur. Hem görselliğin hem de içeriğin sığabileceği tasarımlar kişilere daha çabuk ulaşan tasarımlardır. Oldukça etkili bir çalışma gerektiren Broşür tasarımları her zaman için standartlara uygun şekilde, yapılması gerektiği gibi yapılır. Daha iyi bir iş çıkaracak olan tasarımcılar ve diğerleri yapacakları tasarımlarda bu ölçüleri kullanır ama içeriği başarılı olan amacına ulaşır. Ayrıca bu ölçüler seri baskıya da verilebildiği için daha ekonomik olarak basılma imkanına sahiptir.

Tanıtım Çalışmalarına Kullanılan Broşür Ölçüleri

Etkin olarak kullanılan reklam ve tanıtım çalışmaları Broşürler ile desteklenebilir. Yapılacak olan Broşür tasarımları genellikle destekleyici olarak kullanılsa da bazı durumlarda direkt reklam aracı olarak da kullanılabilir. Bazen A3 (30 x 40 cm) bazen de A2 (40 x 60 cm) kağıt ölçüleri tercih edilir. Çalışma yapılacak olan alanlara göre çeşitli Broşür boyutları kullanılabilir. Etkin bir seçim yapan dizaynırlar doğru kağıt boyutu tercih eder. Bu nedenle, uzman bir tasarımcı ile çalışan firmalar her zaman için en doğru kağıt boyutunu kullanmış olur. Büyük kağıtlar ile görsel çalışmalar yapabilen firmalar daha küçük boyutta alacakları baskılar ile de afiş veya Broşür şeklinde çalışmalar yapabilir. Bu durumda “standart Broşür ölçüleri nelerdir?”sorusunda akla ilk olarak gelen A4 ve A5 kağıt boyutları, yerini sektöre göre çelişkiye bırakır. Yani her sektör için standart ölçü değişim gösterir. Broşür çalışmaları ilkelerinde hedef kitleye ulaşacak olan tasarımcıların yapacakları tasarımlar ve kullandıkları kağıt boyutları da bu sebeple oldukça önemli konulardır. Ayrıca Broşür çalışmalarına kullanılacak olan renkler de boyutlara göre değişkenlik göstereceği için tasarımcıların kesinlikle en doğru kağıt boyutlarını tercih etmesi gerekir. Bu sayede kişinin tasarım zekası ve yeteneği de ortaya çıkmış olur. Zaten konudan konuya ya da sektörden sektöre farklılık gösteren detaylar net şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu kolaylık içinde tasarım yapan kişinin yanlış bir boyut seçmesinin oranı çok azdır. Bu durumda ortaya çıkabilecek ürün için kullanılan ilk detay hazırlanmış olur. Diğer detaylar ise kullanım amacına ve renklere uygun şekilde hazırlanır. Çoğu zaman dizaynır kendi işine odaklanırken detayları bütün olarak düşünür. Ancak uzaktan kendi bakış açısı ile değil de Broşürü eline alan kişinin bakış açısı ile ona sunmak istediklerini aktarması gerekir. Küçük bir alanda büyük işler başarmak buna denir.{Broşür|Broşür baskı|Broşür baski|Broşür bastır|Broşür siparişi|baskı Broşür|Broşür matbaa|cafe Broşür|Broşür bastırmak|Broşür baskı siparişi|a4 Broşür|online Broşür siparişi|a5 Broşür|Broşür istanbul|Broşür Bursa|Broşür bursa|broşür baskı Fiyatları|Broşür Fiyatları|A5 Broşür Fiyatları|A4 Broşür Fiyatları|A6 Broşür Fiyatları|Broşür Baskı Fiyatları|Ucuz Broşür|Acele Broşür|Acil Broşür|Acil Broşür Baskı|Acil Broşür Basan Yerler}

 

 

Design by: www.bursalimatbaa.com